Jasełka

przez | 21 grudnia 2017

21 grudnia 2017r. odbyły się w naszej szkole jasełka. Najpierw wystąpiły najmłodsze dzieci przygotowane przez panią Kingę Wyczarską i Monikę Olejarz, które świetnie poradziły sobie z powierzonymi im rolami. Józef z Maryją pukali od drzwi do drzwi daremnie szukając dla siebie jakiegoś miejsca na nocleg. Aniołowie przy tym pięknie przyśpiewywali zmęczonym wędrowcom.
Później dzieci z zerówki przedstawiły nam montaż słowno-muzyczny pt. ”Nie płacz Jezu”, którego nauczyły się dzięki pani Annie Balawender. Jeszcze raz przypomniano nam historię narodzin Boga „w nędznej szopie”, któremu „żłób za kolebkę dano”.
Na samym końcu wystąpili uczniowie klas I-VI. Łukasz Kalamarz w roli Józefa był odprawiany spod każdych drzwi gospody. Po długich poszukiwaniach odnalazł z dala od ludzi stajenkę, w której mogła odpocząć Maryja- Paulinka Bieniasz. Wśród zwierząt nocą narodził się Jezus. Pasterze, gdy tylko dowiedzieli się o tym wydarzeniu, szybko przybiegli przywitać Niemowlę. Przybyli także Trzej Królowie, aby oddać Mu pokłon. Aniołowie śpiewali Dzieciątku kolędy, a Ania Orzechowska składała wszystkim życzenia słowami Jana Twardowskiego:
„W Noc Szczęśliwego rozwiązania (…)
niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego”