Dzień Babci i Dziadzia

przez | 27 stycznia 2018

27stycznia 2018 roku ( sobota) w  Szkole Podstawowej im. Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia, którą przygotowali rodzice, nauczyciele, uczniowie ze  Szkoły Podstawowej  im. Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie oraz z Punktu Przedszkolnego. Swą obecnością zaszczycili nas Radni; pani Malgorzata  Pacholarz, pani Ewa Piątek, pan Rafał Homik oraz sołtysi Wolicy; pani Genowefa Ogryzek i Ostrowa pan Józef Reizer.
Przybyłych gości przywitała gorąco dyrektor szkoły pani Grażyna Balawender. Złożyła Babciom i Dziadziom  serdeczne życzenia. Kilka miłych słów przekazali również księża; ks. prob. Zenon Bieszczad i ks. emeryt Eugeniusz Wielgosz.

Program artystyczny, któremu w tym roku przyświecało hasło;   „  Bardzo Was doceniamy i szanujemy. A dzisiaj po prostu dziękujemy” rozpoczął się od występu dzieci z ,,Krainy Uśmiechu” w Ostrowie  i  dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Najmłodsi w wierszach i piosenkach podkreślili jak ważni i potrzebni są dziadkowie dla wszystkich wnuków. Wyrazili im swą ogromną wdzięczność za ich oddanie dla nich. Uczniowie z klas I –III  powiedzieli, że babcia i dziadzio są niezastąpieni. Potrafią fajnie spędzać czas z wnukami. Są nowocześni, umieją korzystać z osiągnięć techniki, wykorzystać swój czas na zabawę z wnukami, ale mają też czas dla siebie i rozwijają swoje zainteresowania.

Piękną dekorację przygotowały panie: Elżbieta Dubiel i Anna Dzień a oprawę artystyczną wychowawczynie; Monika Olejarz, Anna Balawender, Elżbieta Dubiel, Anna Dzień, Maria Kochman.
Po zakończeniu programu artystycznego dzieci złożyły swoim babciom i dziadziom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Następnie wszyscy udali się na wspaniały poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców. Potem dzieci zaprosiły swoich dziadków i babcie do wspólnej zabawy, którą poprowadziła wodzirej pani Kinga Wyczarska.
Spotkanie pokoleń przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze. Dostarczyło wszystkim mnóstwo radości i wielu niezapomnianych wrażeń. To święto jest zawsze bardzo ważnym wydarzeniem w naszej szkole i okazją do podziękowania babciom i dziadziom za ich wielkie serca.