Ognisko ze śpiewem pieśni patriotycznych w Ostrowie

przez | 18 września 2018

W rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę zuchy z 4 Gromady Zuchowej ,,Słoneczne Promyki” oraz harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej ,,Bytnarówka”  wraz z drużynowymi zorganizowali przy Szkole Podstawowej w Ostrowie ognisko ze śpiewem pieśni patriotycznych.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. polową odprawioną przez ks. proboszcza Zenona Bieszczada w intencji bohaterów poległych za wolność Ojczyzny.

Następnie pani dyrektor Grażyna Balawender powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Gać panią Grażynę Pieniążek, panią dyrektor GCUW-u w Gaci Agatę Przybylską, mieszkańców wsi Ostrów, zuchów z 7 Gromady Zuchowej ,,Mali Wytrwali” z Gaci z drużynową Eweliną Bielówką, harcerzy z 16 WDH ,,Pomarańczarnia” z Gaci z drużynową Bożeną Szczepankiewicz, rodziców, uczniów i nauczycieli.

Pani Wójt jako gość honorowy wraz z ks. Z. Bieszczadem i najstarszym uczestnikiem spotkania Eugeniuszem Wyczarskim rozpalili ognisko, przy którym uczniowie kl.V opowiadali o chlubnych wydarzeniach z dziejów naszej Ojczyzny. Słowu mówionemu towarzyszyły piękne pieśni patriotyczne, które z ogromnym wzruszeniem śpiewali wszyscy uczestnicy.

Na zakończenie zuchy zaprosiły starszych i młodszych do zabaw integracyjnych, a iskierka przyjaźni połączyła wszystkich w kręgu i stała się symbolicznym pożegnaniem uczestników niezwykłego spotkania.

Ognisko ze śpiewem pieśni patriotycznych to kolejne wydarzenie z kalendarium związanym z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości