Alleluja

przez | 8 kwietnia 2019

„Alleluja – biją dzwony
Alleluja – echo głosi
Chrystus bowiem Zmartwychwstały
W serca nasze pokój wnosi!”

17 kwietnia 2019r. uczniowie klasy III i IV  przygotowali akademię z okazji  Świąt Wielkanocnych pod hasłem „Radosnego Alleluja”.

Jako pierwsi  w pięknym wykonaniu piosenki  pt.” Święta, święta biją dzwony” zaprezentowali się nasi najmłodsi koledzy z oddziału przedszkolnego Kraina Uśmiechu.

Starsi uczniowie natomiast przybliżyli społeczności szkolnej  symbolikę Wielkiego Tygodnia poczynając od Niedzieli Palmowej.  Zwrócili uwagę na to, że Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne i towarzyszy im wiele obrzędów. Nie zabrakło również informacji o konieczności  poświęcenia koszyczka  z jedzeniem, w którym powinny się znaleźć:  baranek (symbol Chrystusa Zmartwychwstałego), mięso i wędliny (na znak, że kończy się post),  chrzan – na znak „goryczy męki Pańskiej”, masło –  jako oznaka dobrobytu, sól– dającej smak i konserwującej potrawy, kawałek chleba – jako znak codziennego pokarmu i  oczywiście jajka – symbolu narodzenia i nowego życia. Na zakończenie spotkania  dzieci złożyły wszystkim zebranym życzenia wielkanocne.