Rajd „LISIM TROPEM”

przez | 28 września 2019

    28 września 2019 r. zuchy z 4 GZ „Słoneczne Promyki” wyjechały do Handzlówki, by wziąć udział w XII Hufcowym Rajdzie Zuchowym „LISIM TROPEM”.
Celem corocznie organizowanych rajdów jest integracja gromad zuchowych poprzez wspólną wędrówkę, zabawę i śpiew. Dzięki tego typu spotkaniom zuchy mają możliwość wykazania się wytrwałością oraz samodzielnością. Dodatkowo mogą wykazać się swoją wiedzą, zdolnościami i umiejętnościami zdobytymi w czasie zbiórek.
Po raz kolejny już rajd został zorganizowany w Handzlówce, gdyż sprzyjają temu wspaniałe warunki terenowo – krajobrazowe oraz przemili gospodarze, którzy
z radością goszczą małych wędrowników. W tegorocznej imprezie udział wzięły: gromada gospodarzy, zuchy z Łańcuta, dwie gromady z Białobrzegów i oczywiście niezawodne „Słoneczne Promyki” z Ostrowa.
Temat rajdu dotyczył Leopolda Lisa – Kuli, więc zadania, z którymi zmierzyli się uczestnicy, związane były z życiem i działalnością pułkownika. Zuchy musiały wykazać się znajomością szyfrów, gdyż należało odczytać zaszyfrowane wiadomości, sprawnością fizyczną, znajomością zuchowych pląsów i piosenek oraz spostrzegawczością i celnością. Zostały też poddane musztrze,  próbie udzielania pierwszej pomocy, musiały także w warunkach polowych rozbić namiot.
Zuchy wykonały wszystkie zadania i w dowód zaliczenia kolejnych prób zdobyły lisie ślady.
Po ok. trzygodzinnej trasie, zmęczeni wędrownicy, zregenerowali siły jedząc pieczoną kiełbasę i popijając herbatę przygotowaną przez gospodarzy.
Zwieńczeniem rajdu był apel. Uczestniczył w nim gość specjalny – pracownik IPN, który przybliżył zuchom postać płk. Leopolda Lisa – Kuli i podarował wszystkim upominki.
Zostały też podane wyniki rajdowych zmagań. Zuchy z 4 GZ „Słoneczne Promyki” uplasowały się na II miejscu.
Zmęczone, ale bardzo zadowolone zuchy o godz. 13.40 wróciły do Ostrowa.