„Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas”

przez | 30 października 2019

30 października  2019 r.  uczniów naszej szkoły,  a zwłaszcza pierwszoklasistów odwiedziły wróżki i dobre duszki . Celem ich wizyty było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów  klasy I przed złożeniem  ślubowania. Jedna z wróżek rzuciła czar „zamrażania” na  panią dyrektor – a uwolnić z zaklęcia mogły ją tylko grzeczne dzieci. Na szczęście się to udało. Lodowe sople topniały wraz z wzorowym wykonaniem każdego zadania przez kandydatów na uczniów.

Podczas części artystycznej role wróżek i duszków odegrali  starsi koledzy z klasy II. Później w  podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Grażyna Balawender dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. 

Po wręczeniu dyplomów i licznych prezentów, za które bardzo dziękujemy,  wszyscy udali się na  pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców Pierwszoklasistów. Ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.