INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 202/2021

przez | 9 września 2020

Dzień 1 września 2020 roku z pewnością przejdzie do historii. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i koniecznością wprowadzenia nauczania zdalnego, do murów szkolnych powrócili uczniowie, aby rozpocząć, już stacjonarnie, nowy rok szkolny 2020/2021.

Powrót do szkoły odbył się bez uroczystego apelu, a uczniowie wraz wychowawcami udali się bezpośrednio do swoich sal lekcyjnych aby dowiedzieć się jak będzie funkcjonować przez najbliższy rok szkoła, usadowiona w nowej rzeczywistości – panowania pandemii Covid-19. Jedynie pierwsza klasa wraz z rodzicami uczestniczyła w spotkaniu z  wychowawczynią w sali sportowej.

Nowy rok szkolny przynosi zupełnie nieznane dotąd doświadczenia zarówno uczniom, gronu nauczycielskiemu, jak i rodzicom.

 Szkoła wyposażona została w bezdotykowe termometry oraz urządzenia do dezynfekcji dłoni. W obiekcie wprowadzono reżim sanitarny, w celu zminimalizowania zakażenia koronawirusem. Pamiętajmy jednak, aby traktować nową sytuację z rozwagą i świadomością, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Ciesząc się z możliwości wspólnego pobytu w szkole, życzymy Wam Drodzy Uczniowie  wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów i entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań. Niech nowy rok szkolny będzie czasem wytężonej nauki, rozwoju zainteresowań i pogłębiania przyjaźni.

dav