Niecodzienna lekcja przyrody

przez | 19 października 2022

19 Października uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w ciekawej lekcji przyrody. Zajęcia prowadził Pan Hubert Kamecki – pasjonat ptaków i miłośnik przyrody.

Niecodzienna lekcja przyrody dotyczyła rozpoznawania gatunków ptaków. W pierwszej części Pan Hubert opowiadał o cechach tej grupy zwierząt, na które należy zwracać uwagę podczas obserwacji ich zachowań w terenie, czyli proporcje ciała, sylwetka, sposób lotu i wygląd ptaka – charakterystyczne cechy upierzenia.

Wyjątkowy gość barwnie opowiadał o ptakach zamieszkujących nasze tereny, pokazał sikorki które następnie zaobrączkował. Pan Hubert przybliżył uczniom sylwetki takich gatunków, jak sikorka bogatka, puszczyk, sowa uszata, zimorodek, jaskółka dymówka i oknówka, gil, skowronek i wiele innych ptaków.

Zdradzał ciekawostki, charakteryzował pracę ornitologa i zachęcał do rozsądnego dokarmiania ptaków w trudnym dla nich okresie zimowym.

Niecodzienna lekcja przyrody była z pewnością jedną z form poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Po takim przygotowaniu można śmiało ruszyć z lornetką w teren wypatrywać ptaki.

Dziękujemy niezwykłemu ornitologowi z niecierpliwością oczekując kolejnych takich wspaniałych lekcji