Dzień Kundelka

przez | 10 listopada 2023

Przez cały miniony tydzień w naszych oddziałach przedszkolnych realizowany był bardzo obszerny i ciekawy blok tematyczny związany ze zwierzętami. Inspiracją do tego tematu był ,,Dzień Kundelka’’, który tak zafascynował naszych najmłodszych, że przybrał większą formę.

Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt, opowiadały o swoich pupilach oraz dzieliły się wiadomościami dotyczącymi opieki nad nimi. Dowiedziały się, że zwierzęta choć nie komunikują się tak jak ludzie, dają nam sygnały dzięki którym możemy zrozumieć czego potrzebują. Wszystkie przedszkolaki słuchały bajek i wierszy tematycznych, wykonywały prace plastyczne oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych.

Największą atrakcją tego tygodnia były jednak bliskie spotkania ze zwierzakami. W odwiedziny do nas zawitał piesek Asti , szynszyla Miniuś oraz bezimienny chomik, któremu wspólnie musimy wymyślić imię. Dzieci odwiedziły także pobliską zagrodę zamieszkałą przez zaprzyjaźnione owieczki. Po naszej wizycie z pewnością długo nie będą głodne.

Dziękujemy serdecznie opiekunom zwierzątek, że znaleźli czas i sposobność, aby do nas zawitać. Były to bardzo owocne spotkania pozwalające dzieciom poszerzyć wiedzę o świecie zwierząt rozwijające empatię i poczucie odpowiedzialności.