Narodowe Święto Niepodległości

przez | 10 listopada 2023

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w Szkole Podstawowej im. Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie odbyła się uroczysta akademia. 

Rozpoczęła się od zapalenia Świecy Niepodległości ze Świątyni Opatrzności Bożej i modlitwy za Ojczyznę, której przewodził ksiądz katecheta Antoni Krzysik.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu o godz. 11.11 wszystkich zwrotek hymnu państwowego w ramach akcji #szkoładohymnu, pani dyrektor Bożena Szczepankiewicz zaprosiła przedszkolaków, by zaprezentowały piosenkę „Co to jest niepodległość?”. Po występie małych dzieci swoje konkursowe piosenki zaśpiewały zuchy i harcerze.

Następnie uczniowie klasy III i VI przedstawili przygotowaną część artystyczną.

Na zakończenie raz jeszcze pomodliliśmy się w intencji ojczyzny.

Nie tylko uroczystą akademią uczciliśmy Święto Niepodległości.

Dzieci z oddziału przedszkolnego  odwiedziły podopiecznych Centrum Opiekuńczo -Mieszkalnego przedstawiając program patriotyczny pt. ,,Polska moja Ojczyzna ” i wręczyły wykonane biało – czerwone kwiatki. Wzięły także udział w ,,Patriotycznym Pokazie Mody” prezentując swoje odświętne stroje i otrzymały Odznakę Małego Patrioty.

Uczniowie klas II i III wzięli udział w quizie niepodległościowym, w czasie którego sprawdzili swoją wiedzę na temat Polski.

Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie są młodymi patriotami i otwarcie okazują miłość do ojczyzny.