Wycieczka do Kańczugi

przez | 18 października 2017

18 października 2017r. korzystając z uroków pięknej słonecznej jesieni wybraliśmy się na szkolną, pieszą wycieczkę śladami Stanisława Bytnara do Kańczugi. Uczniowie od kl.0-VI, szli pod opieką wychowawców i ks. proboszcza. Chcieliśmy pokazać naszym uczniom drogę, którą codziennie pokonywał Stanisław Patron naszej szkoły. Dobrze było nam iść, bo droga polna  była sucha, a temperatura wysoka jak na jesienny czas. Ponieważ maszerowali uczniowie od kl.0 –VI. koło tzw.,, Patryi’’ zrobiliśmy przystanek. Posileni, maszerowaliśmy dalej. Dopisywała nam, piękna, słoneczna pogoda. Podziwialiśmy piękne krajobrazy rozciągające się wokół nas.

W Kańczudze odwiedziliśmy Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Potem Szkołę Podstawową, do której uczęszczał Stanisław Bytnar. Nie przypomina dawnego budynku, jednak dokumenty potwierdzają, że był uczniem tej szkoły. Następnie poszliśmy pod Pomnik Grunwaldu. Stamtąd udaliśmy się do ,,Nadleśnictwa Kańczuga’’, gdzie pan Leśniczy uczył nas rozpoznawać rzadkie okazy drzew i krzewów. W drodze powrotnej musieliśmy wstąpić na zakupy. Trochę zmęczeni,ale zadowoleni, bogatsi o wiedzę i wrażenia wróciliśmy do szkoły.