WYCIECZKA DO PRZEWORSKA

przez | 24 października 2017

24 października 2017 r. 68 uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie, pod opieką wychowawców, udało się na wycieczkę do Przeworska.

Grupa młodszych dzieci (z Oddziału Przedszkolnego i klas I- III) udała się do MDK-u na przedstawienie pt.” Kot w butach”. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, czego wyrazem były salwy śmiechu i gromkie spontaniczne brawa wybuchające na widowni.

Po skończonym przedstawieniu wycieczkowicze udali się do sali zabaw „Bajlandia”. Tam przez godzinę aktywnie i radośnie spędzali czas nurkując w basenach pełnych kolorowych piłeczek. Wspinali się, pełzali i przeciskali się przez piankowe przeszkody oraz korzystali z wielu jeszcze innych atrakcji oferowanych przez tutejszą salę zabaw.

Kolejnym, i ostatnim już, punktem programu była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie pani Katarzyna Buczek zapewniła naszym uczniom ciekawą i intelektualną rozrywkę w czasie lekcji bibliotecznej pt. „Czas jesieni – plan B”.
Oprócz treści przyrodniczych i literackich nie zabrakło też aktywności plastycznej. Dzieci
w grupach wykonały piękne prace przedstawiające jesienne drzewa ubrane w kolorowe liście z pestek dyni. Na koniec każdy wykonał sobie na pamiątkę zakładkę – sowę.

W tym czasie uczniowie klas IV – VI zwiedzili Muzeum Pożarnictwa, obejrzeli spektakl pt. „Hobbit” i posilili się pizzą serwowaną w pizzerii „LaVenda”.

Po godzinie 13.00 wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.