DZIEŃ RODZINY

przez | 23 maja 2018

23.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Ostrowie odbył się Dzień Rodziny.

Przybyłych gości powitała pani dyrektor Grażyna Balawender, która równocześnie złożyła wszystkim rodzicom serdeczne życzenia. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Gać pani Grażyna Pieniążek. W krótkim przemówieniu odniosła się do hasła tegorocznego święta ,,Rodzina jest jak gałęzie drzewa, wszyscy rośniemy w różnych kierunkach, ale korzenie mamy wspólne’’ oraz złożyła również życzenia zebranym rodzicom.

W części artystycznej jako pierwsze wystąpiły dzieci z Punktu Przedszkolnego ,,Kraina Uśmiechu’ ’z programem  ,,Kocham mamę, kocham tatę’’. Następnie  na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z zerówki , które śpiewały piosenki   i recytowały wiersze o rodzinie .Uczniowie z kl. I-III przedstawili montaż słowno-muzyczny ,,Dzień Rodziny’’. Występy uczniów klas starszych rozpoczęła uczennica kl. V Karolina Buryło, która zagrała na skrzypcach, a uczennice: Paulina Bieniasz z kl. IV ,Amelia Miller i Kinga Adamska z kl. VI  zaśpiewały piosenki w języku angielskim. Dziewczęta z kl. IV wykonały układ gimnastyczny. Natomiast uczniowie z kl. V i VI w poetycki sposób podziękowali swoim rodzicom za dar życia i wychowanie.

Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i wyhodowane w klasie kwiaty. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek .

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze .