Konkurs „Wymyśl imię dla słonika”

przez | 6 listopada 2018

We wrześniu 2018r. Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku ogłosiła konkurs dla szkół podstawowych pt. „Wymyśl imię dla słonika”.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie z ogromną radością i pomysłowością przystąpili do wymyślania imienia dla słonika. Propozycji było tyle, ilu jest uczniów. Ostatecznie zwyciężyło imię Policeusz. Okazało się, że komisja konkursowa również je wybrała, jako najbardziej trafne.

6 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor i opiekunem SU zostali zaproszeni do Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród przez Komendanta Powiatowego w Przeworsku podinsp. Roberta Sobolewskiego oraz Starostę Przeworskiego Zbigniewa Kiszkę.
Uczniowie otrzymali od Komendanta maskotkę słonika na pamiątkę tego wydarzenia. Od Pana Starosty uczniowie otrzymali liczne gadżety oraz kubki ze zdjęciami Policeusza.

Słonik policyjny służy do spotkań profilaktycznych z dziećmi na terenie naszego powiatu.
Obiecaliśmy Panu Komendantowi, że nasz słonik będzie spełniał taką samą rolę na terenie szkoły. Będzie także uczestnikiem naszych wędrówek i wycieczek.

Niecodziennym wydarzeniem naszej obecności w Przeworsku było zwiedzanie budynku komendy z asp. Renatą Jaremko, której za to bardzo dziękujemy.

To wyróżnienie dla naszej szkoły zbiegło się z przystąpieniem do kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.”