Nauka przez zabawę

przez | 8 stycznia 2019

Dnia 8 stycznia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach edukacyjnych. Uczyli się przez zabawę. Mogli eksperymentować z różnymi  urządzeniami . Na stanowisku „Lustro a Ty” mogli stwierdzić, że obraz  jaki zobaczyli w lustrze był obrazem pozornym. Doświadczyli również „Iluzji ruchu”. W Zoetrop’ie – urządzeniu przypominającym cylinder  umieszczone były równo nacięte szczeliny wraz z serią obrazków i po zakręceniu nim uczniowie mogli obserwować sportowca w ruchu.

Niemałym wyzwaniem dla uczniów było urządzenie wykorzystujące zjawisko podciśnienia. Używając siły swoich rąk musieli rozdzielić złączone ze sobą metalowe miski.  Dzieci zmagały się również z siłą powietrza, które rozchodziło się po napotkaniu na przeszkodę.

Z dużym powodzeniem umieszczali też piłkę w wylocie tuby i pod wpływem strumienia powietrza kierowali ją do kosza.

Dzięki oddziaływaniu silnego pola magnetycznego wykonywali różne budowle ze śrubek i nakrętek. Po nałożeniu zaś „magicznych okularów” uczniowie zobaczyli świat do góry nogami. Wyzwaniem okazało się pokonanie slalomu w tych właśnie okularach.

Przez zabawę uczniowie naszej szkoły poznali podstawowe prawa fizyki.

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus