WYCIECZKA DO PRZEWORSKA

przez | 25 kwietnia 2019

25 kwietnia 2019 r. 44 uczniów naszej szkoły wraz z przedszkolakami
z obydwu oddziałów, pod opieką wychowawców udało się na wycieczkę
do Przeworska.

Grupa dzieci młodszych (przedszkolaki i uczniowie klas I – III) o godz. 10.00 obejrzała w Miejskim Ośrodku Kultury spektakl pt. „Czarodziejskie słowa” przygotowany przez aktorów z teatru ARTENES. Spektakl przypomniał im, jak ważne i potrzebne jest stosowanie zwrotów grzecznościowych.

W tym samym czasie uczniowie klas IV – VI udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną, gdzie razem z bohaterami książek Martina Widmarka usiłowali rozwikłać detektywistyczne łamigłówki i skomplikowane zadania.

O godz. 12.00 nastąpiła zamiana. Starsza grupa w MOK obejrzała przygotowany dla nich spektakl pt. „Ścieżki bogów”, a uczniowie klas I – III wspólnie z kolegami i koleżankami z „Zerówki” wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej bohaterom książek Astrid Lindgren. Nasi uczniowie kolejny raz przekonali się, że biblioteka uczy, bawi i inspiruje.
A czas w niej spędzony nigdy nie jest stracony.
Pragniemy serdecznie podziękować paniom z działu dziecięcego,
na czele z panią Katarzyną Buczek za ciekawą formułę lekcji, za pomysły
i miłość do książek, którą z wielką pasją zaszczepiają w młodych czytelnikach.
Wyrażamy wdzięczność za nieustannie utwierdzanie nas w przekonaniu,
że żadna gra komputerowa czy nowa aplikacja nie może zastąpić książki.
Zawsze miło, aktywnie i pożytecznie spędzamy czas w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku i zapewniamy, że będziemy ją odwiedzać.