SPOTKANIE Z POLICJANTEM

przez | 5 listopada 2019

W dniu 5 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem młodszym aspirantem Waldemarem Cużytkiem. Udział w nim wzięli uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawcami.
Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Policjant zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą
czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania i pokonywania ich oraz zapoznał z odpowiednim zachowaniem, gdy ,,zaczepia’’ ich nieznajoma osoba. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Przypomniał także o bezpiecznej jeździe na rowerze i to tylko pod opieką osoby dorosłej. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
W nagrodę za aktywny udział wszyscy mogli wyjść przed budynek szkoły, zobaczyć i usiąść w nowym radiowozie policyjnym, którym przyjechał na spotkanie pan dzielnicowy.