„DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

przez | 7 listopada 2019

W dniu 7 listopada 2019 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z wolontariuszami PCK Angeliką Bieniasz i Tomaszem Hucem prezesem Rejonowego Oddziału PCK w Przeworsku. Udział w nim wzięły dzieci z przedszkola i uczniowie klas 0-VI. Dotyczyło ono udziału szkoły w VII edycji ogólnopolskiego programu „Dziel się uśmiechem”. Powstał on we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża, firmy Mars Polska, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz  Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w zakresie higieny jamy ustnej. Dzieci dowiedzą się jakie są 4 proste kroki do zdrowego i pięknego uśmiechu, jak ważna jest zdrowa i prawidłowa dieta, która jest nieodłącznym elementem dbania o zęby. Uczniowie otrzymali pakiety, w których znajduje się zestaw do higieny jamy ustnej (szczoteczka i pasta do zębów, guma Orbit), książeczki edukacyjne „Ja i moje zęby”- dla przedszkolaków i klas 0-III, „Ja i mój uśmiech”- dla klas IV-VI oraz informacje dla rodziców.

Mamy nadzieję, że udział w programie przyczyni się do tego, że dzieci będą miały piękny uśmiech, a przede wszystkim zdrowe zęby.