Konkurs -pojazdy przyszłości

przez | 13 grudnia 2019

W listopadzie w Szkole Podstawowej im. Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie odbyły  się eliminacje szkolne do Konkursu: ,, Trójwymiarowy Świat Matematyki – pojazdy latające’’ ogłoszonego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Celem konkursu była m. in. popularyzacja matematyki, rozwijanie zainteresowań matematycznych, pokazanie, że matematyka uczy, bawi, wychowuje. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu z dowolnego materiału modelu pojazdu latającego składającego się z przestrzennych figur geometrycznych. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: kl. I-III i IV – VI.

W grupie klas I –III udział wzięli uczniowie:

kl. II

  1. Kalamarz Milena
  2. Kochman Sebastian
  3. Skawina Daria
  4. Jakub Owsiak
  5. Wysocki Wiktor

 Opiekun- mgr Maria Kochman

kl. V

1.Kochman Zofia

Opiekun mgr Irena Kowal

Wszystkie prace wykonane były estetycznie, pomysłowo i zostały  przekazane do organizatora konkursu ,,Trójwymiarowy Świat Matematyki – pojazdy latające’’ w Jarosławiu.

13 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród siódmej edycji konkursu ,,Trójwymiarowy Świat Matematyki – pojazdy latające’’.

W kategorii klas I-III;

Wyróżnienie; zdobył  Wiktor Wysocki – kl. II

Po uroczystym wręczeniu dyplomów, nagród, statuetek nasi uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach w ZSTiO w Jarosławiu.