Uroczystość opłatkowa

przez | 27 grudnia 2019

Jak co roku , tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w szkole w Ostrowie odbyła się uroczystość opłatkowa. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Grażyna Balawender  i  złożyła życzenia świąteczne uczniom ,nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Następnie przed publicznością wystąpiły przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego ,,Kraina Uśmiechu’’, które zaśpiewały pastorałkę i wykonały układ taneczny. Dzieci z zerówki zaprezentowały pastorałkę ,,Jezu, Boże Dziecię’’ oraz recytowały wiersze o tematyce świątecznej.

Natomiast uczniowie klas starszych zaprosili do obejrzenia jasełek przygotowanych pod kierunkiem pani B. Ruchały. Zgodnie z tradycją na scenie pojawili się: Maryja z Dzieciątkiem i Józefem, Aniołowie, pasterze, Lucyfer z diabłami, a prawdziwa szopka z trzcinowym dachem, choinka oraz dekoracja sceny, nadały przedstawieniu niezwykłego uroku. W piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia zebraną publiczność  wprowadziły kolędy i pastorałki, które śpiewali przedstawiciele wszystkich klas.

W dalszej części uroczystości ksiądz Zenon Bieszczad odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza oraz pobłogosławił opłatki. Był to wzruszający moment spotkania , gdyż wszyscy zebrani mogli przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Na zakończenie pani Elżbieta Dubiel ogłosiła wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną .    I miejsce zdobyła Zuzanna Czuba kl. III, miejsce II Sebastian Kochman kl. II oraz Dominika Borcz kl. IV, a miejsce III Zofia Kochman kl. V. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora konkursu.

Spotkanie opłatkowe przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze.