Spotkanie z lekarzem stomatologiem

przez | 26 października 2022

W dniu 26 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem Panem Rafałem Homikiem, który jest absolwentem naszej szkoły i tatą Julii z zerówki.

Dzieci z oddziału przedszkolnego KRAINA UŚMIECHU I ZERÓWKA z wielkim przejęciem słuchały, gdy pan stomatolog w bardzo ciekawy sposób opowiadał, jak powinno dbać się o swoje zęby. Dzieci usłyszały, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu trzeba czyścić zęby. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki, na którym demonstrowany był prawidłowy sposób mycia zębów. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie pokarmy należy spożywać, aby zęby były zdrowe, a jakie je niszczą oraz, że słodycze można jeść, ale w niewielkich ilościach a potem trzeba porządnie wyszorować zęby.

Pan stomatolog zachęcał również do wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym i pokazał dzieciom narzędzia, które wykorzystuje w swojej pracy.

Celem wizyty pana Rafała w klasach I-VI była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Uczniowie dowiedzieli jaki wpływ na zęby ma prawidłowe odżywianie oraz, jak należy o nie dbać, by zawsze były piękne i zdrowe.

Po zakończonym spotkaniu przedszkolaki dostały obrazki do kolorowania, prezenty ze ,, Skrzyni Skarbów” oraz tak jak wszyscy uczniowie i nauczyciele tubkę pasty do zębów.

Ta wizyta na długo pozostanie w pamięci dzieci i z pewnością od tej pory każdy bez obaw i z uśmiechem na twarzy usiądzie w fotelu w gabinecie dentystycznym.