Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

przez | 21 listopada 2022

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie…” J. Korczak.

Dzisiaj, 21 listopada 2022r. przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To właśnie 20 listopada 1989 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. W tym roku obchodom Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, który zwraca uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji.

Znajomość praw ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w prawidłowym rozwoju. Dlatego podczas dzisiejszych zajęć wychowawcy przypomnieli uczniom ich podstawowe prawa. Uczniowie zaś podczas wykonywania wspólnych prac plastycznych, zabaw, gier jak i rozwiązywania quizów z wykorzystaniem aplikacji Kahoot wykazali się dużą znajomością swoich przywilejów. Na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zarówno uczniowie jak i nauczycieli przyszli dzisiaj do szkoły ubrani na niebiesko. W Dniu Praw Dziecka życzymy uczniom, by szacunek do praw wszystkich ludzi był dla Was najwyższą wartością.